Lidé se z rozsáhlého hubení zvířat nevyviní. Záchrana nosorožců je jen kapka v moři, i když může být důležitá|ct24.cz | 3.11.2018 | Rubrika: Domácí

Světový fond na ochranu přírody vydal velmi alarmující výzvu ke zpřísnění péče o přírodu. Upozornil, že lidé za posledních 40 let vyhubili polovinu zvířat na Zemi. Čeští experti se v 90' ČT24 shodli, že je na vině lidstvo, které však zároveň úbytek zvířecích druhů i rostlin také ohrožuje. Cesta z této situace bude složitá, je především nutné přesvědčit lidi v Africe a v Asii, aby se vzdali pochybného potěšení typu slonoviny a rohoviny.

Světový fond na ochranu přírody (WWF) hovoří docela jasně. Lidstvo způsobilo, že za čtyři desetiletí zmizely ze světa čtyři tisíce zvířecích druhů a přes polovinu zvířecí populace. Jakékoli pokusy vyvinit se – třeba argumentací, že kdysi vyhynuli dinosauři a lidé za to nemohli – jsou marné, ujistil v 90‘ ČT24 Pavel Kindlmann z Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakultyUniverzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Pátek 09.11.2018 13:45