Libor Ambrozek: Lesy se mění nejrychleji, sucho způsobuje už i hynutí borovic|melnicky.denik.cz | 14.1.2019 | Rubrika: Zprávy z Česka

Největší změny budou tento rok vidět na našich lesích, říká předseda Českého svazu ochránců přírody a bývalý ministr životního prostředí Libor Ambrozek. Dobře na tom podle něj nebude ani zemědělství. Naštěstí lidí se zájmem o přírodu přibývá.

"Máme se v tomto roce připravit na opětovný nárůst teplot a nedostatek dešťových srážek?Životní prostředí jsme byli dlouhou dobu zvyklí vnímat jako něco stabilního, zvolna se měnícího. Jen občas byl tento stav narušen živelní pohromou většinou lokálního významu. V posledních letech jsme ale svědky dramatických změn.

(...)

Libor AmbrozekPředseda Českého svazu ochránců přírody vystudoval botaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Poté pracoval jako přírodovědec Masarykova muzea v Hodoníně a jako referent odboru životního prostředí tamního okresního úřadu.Ve volbách v roce 1996 byl zvolen za KDU-ČSL do Poslanecké sněmovny. V období let 2006 až 2010 působil jako předseda výboru pro životní prostředí. Zastával i vládní funkci, v letech 2002 až 2006 byl ministrem životního prostředí.

Publikováno: Úterý 29.01.2019 16:00

Kategorie: