Laboratoř místo diskotéky Týden | 16.1.2017 | Rubrika: Život | Strana: 82

(...)

Vědecké naděje do 35 let podle TÝDNE

Robin Kryštůfek, 21 let, Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Věnuje se výzkumu na pomezí medicinální chemie, imunologie a nanobiologie. Martin Ferus, 33 let, Ústav fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského Akademie věd ČR. Mezinárodní úspěchy sklidila především jeho práce popisující chemické účinky dopadu mimozemského tělesa do atmosféry a na povrch planety.
Jiří Klimeš, 33 let, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se teoretické chemické fyzice a s 2815 citacemi patří mezi nejcitovanější mladé české vědce.
Marie Zgarbová, 34 let, Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Zabývá se zkoumáním struktur a dynamiky nukleových kyselin.
Jan Procházka, 34 let, Ústav molekulární genetiky Akademie věd ČR. Má klíčový podíl na výzkumu, který odhalil, že zárodečné buňky zubu se chovají podobně jako buňky nádorů. To může pomoci při boji s rakovinou.
Lukáš Grajciar, 34 let, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Ceněný je zejména jeho přínos v oblasti studia mikroporézních materiálů na kvantově-chemické úrovni.

(...)

Publikováno: Pondělí 16.01.2017 10:05