Když autonomní auta musí zabíjet Lidové noviny | 4.2.2017 | Rubrika: Orientace | Strana: 19

Automobily, které budou řízeny počítači, přinášejí zatím mnohem více vážných etických otázek než uspokojivých odpovědí

Svět nedaleké budoucnosti.
Řízení automobilů převzaly počítače. Už není nutné vlastnit řidičský průkaz, auta se prohánějí se spícími či unavenými lidmi, kteří – když ještě byli řidiči – v takovém stavu za volant raději nesedali. Pasažéři autobusů či náklad dorážejí na místa určení, aniž by jejich dopravní prostředky musely cestou zastavovat na povinné pauzy řidičů.

(...)

David Černý působí v Ústavu státu a práva AV ČR. Robin Kopecký působí na katedře filozofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Publikováno: Pondělí 06.02.2017 12:40

Kategorie: