Každý čin má smysl|Deník Víkend | 5.1.2019 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 14

LIBOR AMBROZEK

Největší změny budou příští rok vidět na našich lesích, říká předseda Českého svazu ochránců přírody a bývalý ministr životního prostředí Libor AMBROZEK. Dobře na tom podle něj nebude ani zemědělství. Naštěstí lidí se zájmem o přírodu přibývá.

(...)

LIBOR AMBROZEK (1966) je předseda Českého svazu ochránců přírody. Vystudoval botaniku na Přírodovědeckéfakultě Univerzity Karlovy. Poté pracoval jako přírodovědec Masarykova muzea v Hodoníně a jako referent odboru životního prostředí Okresního úřadu v Hodoníně. Ve volbách v roce 1996 byl zvolen za KDU-ČSL do Poslanecké sněmovny. V období let 2006 až 2010 působil jako předseda výboru pro životní prostředí. Zastával i vládní funkci, v letech 2002 až 2006 byl ministrem životního prostředí.

Publikováno: Úterý 08.01.2019 14:10

Kategorie: