Kandidáti do směmovny v Praze 6 Vaše 6 | 25.9.2017 | Rubrika: Politika | Strana: 8

(...)

Expert na životní prostředí

Experta na životní prostředí vysílá do voleb do Poslanecké sněmovny šestková TOP 09. Jakub Hruška kandiduje ze sed mé -ho místa, obyvatelé Prahy 6 ho před tře mi lety zvolili do zastupitelstva Městské části Praha 6, je předsedou tamní komise životního prostředí. Jakub Hruška je ekolog a pracuje v České geologické službě, vede také v Ústavu výzkumu globální změny AV ČR jeden z týmů zkoumající globální změny a jako profesor působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Jakub Hruška, který má i zahraniční pracovní zkušenosti z cest do USA, Švédska či Norska, je člene m celostátní komise TOP 09 pro životní prostředí a spoluautorem kapitoly „Životní prostředí“ ve volebním programu TOP 09 k minulým parlamentním volbám. Podílel se dále například i na přípravě Memoranda o ochraně přírody, krajiny a klimatu a také na vypracování několika zákonů, týkajících se životního prostředí. Jakub Hruška byl v minulých letech nominován na cenu Josefa Vavrouška a je držitelem ceny Vojtěcha Friče.
Jakub Hruška (TOP 09)

(...)