Kameny, kam se podíváš. Klenotnice v Turnově nabízí skutečné unikáty Liberecký deník | 22.10.2016 | Rubrika: Region | Strana: 5

(...)

Tomáš Řídkošil, světově proslulý mineralog (1953-2015) Vystudoval mineralogii na Přírodovědecké fakultě UniverzityKarlovy v Praze, kde později také sám vyučoval. V roce 1990 začal pracovat v Muzeu Českého ráje v Turnově, stal se kurátorem geologických sbírek a muzejníkem. To bylo pro něho však málo – publikoval, učil, připravoval přednášky, prezentoval… Věnoval se také výuce na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole v Turnově. Propagoval území Českého ráje u nás i ve světě nejen výstavami, ale i přednáškami, svým lidským přístupem dokázal a snažil se zpřístupnit vědu a vědecká pozorování i laické veřejnosti.

Publikováno: Pondělí 24.10.2016 09:00

Kategorie: