Jižní Čechy jsou něco jako české Skotsko, míní filozof Komárek - Českobudějovický deník | 18.3.2016

„Narodil jsem se v Jindřichově Hradci, neboť tam byla porodnice. Přistěhoval jsem se tam jako osmileté dítě s rodiči. Popravdě řečeno, byla to pro mne veliká rána: přechod z idylického života v Kardašově Řečici do okresního města. I když jsem tam chodil do gymnázia, životu v panelovém domě jsem nikdy nepřivykl. Když jsem v devatenácti letech z Jindřichova Hradce odešel, příliš jsem toho nelitoval. Dnes však vidím Jindřichův Hradec jako krásně opravené město, kam rád vodím svoje známé i ze zahraničí.“ Se svou typickou lehkou ironií vzpomíná na místo narození biolog, filozof přírodních věd, etolog, antropolog, historik biologie, esejista a spisovatel, univerzitní profesor Stanislav Komárek, který přišel na svět ve městě nad Vajgarem 6. srpna 1958. Vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě UK a nedlouho byl zaměstnán v Parazitologickém ústavu ČSAV v Českých Budějovicích.

(...)

Publikováno: Pátek 18.03.2016 16:20