Jihočeský kraj vytáhl do boje o podobu Šumavy. Zažaloval národní park a ministerstvo životního prostředí. |ČT24| Česká televize|9.8.2019

Jihočeský kraj podal správní žalobu na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí (MŽP). Kraj tvrdí, že ho obě instituce prakticky vyloučily z jednání o novém rozčlenění šumavských zón ochrany přírody. Nové vymezení oblastí má rozdělit park na čtyři území. V té s nejpřísnějším režimem se nebude zasahovat a taková pravidla budou platit pro 27 procent rozlohy NP Šumava.

(...)

Jihočeský kraj za kampaň zaplatil PR agentuře přibližně dva miliony korun. „Kampaň je uváděna bombastickými, ničím nepodloženými výroky o katastrofě, mizící Šumavě či o tom, že příští generace ji poznají už jen jako měsíční krajinu. Ve skutečnosti však Šumava naprosto nemizí, naopak se z kůrovcové gradace neobvykle rychle zotavuje. Domnívám se, že tohle by hejtmanku mělo stát její post,“ přidává se s kritikou Pavel Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Pondělí 12.08.2019 11:55