Jak pomoci českému venkovu|euractiv.cz | 5.4.2019 | Rubrika: Zemědělství

(...)

Poslední údaje pro Česko však začínají svědčit o opačném trendu. V obcích, které mají méně než 2000 obyvatel, žije v současné době celkem 2,8 milionu lidí, to znamená skoro o 200 tisíc více než v roce 2001. O obrodu českého venkova se přesto nejedná. Oblíbené jsou totiž zejména vesnice v blízkosti velkých měst, lidé tedy ve vesnicích bydlí, ale pracovní a společenský život vedou mimo ně. Odlehlejší obce jsou na tom ještě hůře. „V některých oblastech připomíná hustota zalidnění Sibiř,“ komentoval rozvoj českého venkova demograf Radim Perlín z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Situace je podle něj vážná zejména na pomezí Středočeského kraje a krajů Jihočeského a Plzeňského, dobře na tom nejsou ani obce severně od Olomouce.

(...)

Publikováno: Úterý 09.04.2019 13:10