Hodkovice proti stavbě průmyslových hal|ČT 1 | 7.3.2019 | 18:00 | Pořad: Události v regionech - Praha

Živě z Českých Budějovic je teď s námi vysokoškolský pedagog Pavel Kindlmann z Ústavu životního prostředí Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity, dobrý večer.

Pavel KINDLMANN, Ústav pro životní prostředí, Přírodovědecká fakulta UK
Dobrý večer.

Bohumil KLEPETKO, moderátor
--------------------
Pletu se nebo ne? Je to falešný dojem nebo není, že když se jede po dálnici třeba v Německu nebo v jiných zemích, krajinách podél, není průmyslovými a skladovými halami všeho druhu zastavěna zdaleka tak, jako tady v Česku. Skutečně jsme v tomto srovnání skladem Evropy?

Pavel KINDLMANN, Ústav pro životní prostředí, Přírodovědecká fakulta UK
--------------------
Já se obávám, že opravdu není falešný dojem. Statistické údaje nám dost jednoznačně říkají, že v tomto aspektu jsme jednou z nejhorších zemí v celé Evropě. Já si myslím...

(...)