Geneticky upravovat lidi je příliš snadné|Deník N | 26.2.2019 | Strana: 14 |

„Lulu a Nana se o genetickou modifikaci neprosily,“ říká vědkyně Helena Fulková k případu čínských dvojčat. Pro Deník N hodnotí i budoucnost klonování.

Helena Fulková má indiánské jméno „Ta, co naklonovala myš“. Úspěšná bioložka a genetička se nedávno vrátila domů z Japonska a v rozhovoru pro Deník N komentuje poslední vývoj ve svém oboru.

(...)

Bioložka a genetička, laureátka ceny Neuron. Jako jedné z mála na světě se jí povedlo naklonovat myš. Doktorát z vývojové a buněčné biologie získala na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Loni se vrátila z několikaletého pracovního pobytu ve špičkovém centru RIKEN v Japonsku, nyní přechází ze svého původního pracoviště, Ústavu molekulární genetiky, do Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR.

Publikováno: Úterý 26.02.2019 12:35

Kategorie: