FOTONA CESTĚ K PŘEVRATNÉMU LÉKU PROTI OBEZITĚ|Týden | 5.11.2018 | Rubrika: Život | Strana: 90

(...)

* Může za to i české vzdělávání, které je stále velmi tradiční a vede k exaktním vědám?

Určitě ano. České školství totiž dokáže podporovat mladé, nadané lidi se zájmem o přírodní vědy. Od základních škol, kde přijdete do styku s prvními pokusy, přes střední, kde se jim můžete věnovat důkladněji, až po vynikající vysokoškolské instituce, jako je Vysoká škola chemicko-technologická v Praze nebo Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Díky tomu je chemik profese, kterou v Česku vnímáme jako poměrně důstojnou, zatímco někde v zahraničí je chemie takřka pejorativním výrazem, o kterém se hovoří jen v negativním smyslu ve vztahu k potravinám či kosmetice.

(...)

Publikováno: Pondělí 05.11.2018 14:00