Fakulta vystaví vzácné mapy bitvy o Maltu Mladá fronta DNES | 1.7.2016 | Rubrika: Praha

Čtyři verze unikátní renesanční mapy Velkého obležení Malty z roku 1565 představuje výstava na Přírodovědeckéfakultě Univerzity Karlovy na pražském Albertově. Tři vystavené verze mapy bitvy (první, třetí a čtvrtá) pocházejí z kartografických sbírek National museum of Fine Arts na Maltě. Druhá verze byla nalezena Josephem Schirem díky digitalizovaným a zveřejněným mapám v Mapové sbírce Přírodovědecké fakulty. V současnosti jde podle pořadatelů o jediný dochovaný výtisk v euro-amerických sbírkách. Díky tomu mohl být po 450 letech znovu sestaven celý cyklus válečného zpravodajství z rozhodující bitvy o Maltu.

(...)

Publikováno: Pátek 01.07.2016 09:40