DOUFÁM, ŽE HO JEŠTĚ POTKÁM|Pátek Lidových novin | 8.6.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 6

Psychoterapeutka Jitka VOdňanská o své nové knize vzpomínek, dopisech Václava Havla, meditování v Asii a o životě jako sestavování dílků puzzle.

(...)

JITKA VODŇANSKÁ (73)
Vystudovala biologii a lékařskou antropologii na Přírodovědecké fakultě UK (absolutorium 1966), později studovala ještě psychologii a absolvovala řadu psychoterapeutických a dalších kurzů. Chvíli pracovala v oblastním muzeu v Roztokách u Prahy, roku 1969 zakotvila na protialkoholním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze u Apolináře. Je asistentkou malajsijského buddhistického mnicha Sujivy pro Česko a Slovensko a pořádá psychoterapeutické kurzy. Z manželství s básníkem Janem Vodňanským má syna Tomáše. Žije v Praze. Ty dopisy jsou svědectví o Václavově lidskosti, normálnosti, o člověku. S pozitivním i negativním, jak to ostatně máme všichni.

Publikováno: Úterý 12.06.2018 14:15

Kategorie: