Dolní Vltavice možná znovu vystoupí na hladinu|Ústecký deník | 14.9.2018 | Rubrika: Cestování | Strana: 11

To jak dříve vypadala původně středověká obec Dolní Vltavice, ukazuje 3D projekt www.dolnivltavicezije.cz. Z obce, kde žilo více než 400 lidí, bylo po válce odsunuto původní obyvatelstvo a po postavení přehrady obec skončila na dně lipenského jezera.
Autorem projektu jsou majitelé zdejšího penzionu, kteří navíc chtějí nechat obec za pomoci světelných efektů vystoupit nad hladinu jezera.

Pomocí počítačové animace, archivních fotografií a různých svědectví pamětníků a znalců historie se snaží manželé Kondyskovi obnovit původní podobu zaniklé lipenské obce. S projektem, který má název „Dolní Vltavice žije“, jim výrazně pomáhají studenti z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(,,,)

Publikováno: Pátek 14.09.2018 10:00