Dobu stříbrnou má vystřídat zlatá Lidové noviny | 28.8.2017 | Rubrika: Domov | Strana: 4 | Autor: MARTIN RYCHLÍK

„Už moc dobře víme, že z některých středních škol přichází jeden přírodovědný talent za druhým,“ říká Jan Černý, předsedající komisi biologické olympiády.

(...)

Před měsícem zazářili čeští středoškolští studenti – vlastně už nejmladší vědci – na 28. ročníku Mezinárodní biologické olympiády v Coventry. Kateřina Kubíková tam získala zlatou medaili!
Jde o výjimečný úspěch, neboť prim hrají poslední dobou vyslanci asijských zemí: Singapuru, Číny, Tchaj-wanu či Jižní Koreje anebo též cílevědomé děti asijských rodičů z USA a Austrálie.

„Československo bylo zakladatelskou zemí olympiád koncem osmdesátých let, ale tehdy soutěžilo jen pět zemí. Naposledy jsme podobného úspěchu dosáhli před osmnácti lety v podobě zlaté medaile Pavla Cahyny, který dnes působí v Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd,“ řekl LN Jan Černý z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, jenž šéfuje české biologické olympiádě.

(...)

Publikováno: Úterý 29.08.2017 10:50