DOBRÝ FILOZOF BY MĚL UMĚT I PROGRAMOVAT|E15 Premium | 30.10.2017 | Rubrika: Nová škola pro nový svět | Strana: 66

Nové technologie proměňují i vzdělávání. Programovat se začne na základních školách a vysokoškoláci už si nebudou vybírat, jestli se vydají humanitním nebo technickým směrem. Musejí zvládnout obojí.

(...)

Části technicky a přírodovědně zaměřených vzdělávacích institucí ovšem rostou počty zájemců o studium již nyní. Meziroční zvýšení letos registruje Fakulta architektury ČVUT i Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy stejně jako Vysoká škola polytechnická v Jihlavě a fakulty informatiky Vysoké školy ekonomické i Masarykovy univerzity. Obecně přitom školám studenti v důsledku nástupu populačně slabších ročníků ubývají.

(...)

Publikováno: Pondělí 30.10.2017 09:40