DNA zločinu Téma | 11.11.2016 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 28 - Halina Šimková

(...)

Nastoupila na Přírodovědeckou fakultu UK a vystudovala antropologii a genetiku člověka, souběžně zkusila ještě animaci na FAMU, ale po roce to vzdala. Rozhodla se pro forenzní genetiku. V letech 1999 až 2016 pracovala v Kriminalistickém ústavu v Praze, nyní je na volné noze. V roce 2005 pracovala jako expertka v centru Interpolu pro identifikaci obětí tsunami na thajském ostrově Phúket. Od roku 2008 je místopředsedkyní Československé společnosti pro forenzní genetiku, má na starost specializační vzdělávání expertů v justici. Je autorkou populárně naučné publikace Breviář forenzní genetiky. Letos získala cenu Neuron za nejlepší populárně-vědecké video. Přednáší na třech vysokých školách, na PřF UK už patnáct let. Vdávala se ve dvaadvaceti, s manželem Tomášem mají sedmiletou dceru a čtyřletého syna.

(...)

Publikováno: Pátek 11.11.2016 10:20