Dětský doktor na odchodu|Mladá fronta DNES | 31.1.2019 | Rubrika: Z domova | Strana: 3

Analýza: velká část dětských praktiků se chystá na důchod a náhrada za ně schází

Pětašedesátiletá dětská praktická lékařka Miroslava z Brna přesluhuje šest let. Má v plánu skončit, ale rodičům svých malých pacientů zatím nic neřekla. I to je důvod, proč nechce uvést celé jméno. Aby je neděsila. V kartotéce má 1 100 dětí.
Názor ale určitě nezmění, k pokračování praxe ji podle vlastních slov nic nemotivuje, navíc ji práce v jejím věku už zmáhá. „Jsou stále větší tlaky vyšších míst, zahlcují nás administrativou, to je příšerné. Kontakt s pacientem, který bychom potřebovali, se ztrácí. Místo, abych se dívala na pacienta, dívám se do obrazovky,“ stěžuje si lékařka.
Její příběh přesně kopíruje data z dotazníkového šetření, které pro Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR (SPLDD) zpracovala katedra demografie a geodemografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 14.02.2019 16:05