CO PŘINESL PROJEKT ZAMĚŘENÝ NA CIZINCE? - Tučňák, 16.2. 2016, Luděk Sýkora

MČ Praha 4 úspěšně zakončila projekt zaměřený na integraci cizinců a migrantů. Měl dvě části, obě stejně důležité - nejprve vznikla analýza, která mapovala situaci cizinců a migrantů na území naší městské části, a druhá se zabývala konkrétní pomocí cizincům, a to prostřednictvím kurzů českého jazyka.
Kurzy češtiny zorganizovalo Integrační centrum Praha, o.p.s., a byly určeny pro osoby mluvící anglicky, vietnamsky a slovanskými jazyky. Všechny tři kurzy se těšily vysoké účasti a většina přihlášených studentů je i s úspěchem dokončila.
Mnozí z účastníků kurzů, které byly určeny pro úplné začátečníky, vyjádřili zájem své znalosti češtiny dále zdokonalovat.
Další částí projektu byla analýza, která podrobněji představila situaci migrantů legálně pobývajících v městské části Praha 4 z hlediska demografického i z hlediska jejich soužití s českou společností. Analýzu zpracoval ve spolupráci s Multikulturním centrem Praha výzkumný tým profesora Luďka Sýkory z Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědeckéfakulty UK v Praze.

(...)

Publikováno: Úterý 16.02.2016 09:25