Civilizace, které pěstovaly lány obilí, vyschly|Mladá fronta DNES | 27.6.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 12

Bude z české krajiny step? Podle Jana Pokorného je motorem klimatických změn rozsáhlé odlesňování, odvodnění a pěstování špatných plodin na polích.

(...)

Jan Pokorný se narodil v roce 1946, pochází z Jindřichova Hradce. Studoval na Jirsíkově gymnáziu v Českých Budějovicích, absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Pracoval v Botanickém ústavu Akademie věd ČR, od roku 1998 je ředitelem třeboňské organizace ENKI (nazvané podle mezopotámského boha rozumu a vody). Působil mimo jiné jako člen komise „Sucho“, volený člen Scientific Technological Panel of Ramsar Convention nebo člen výzkumné rady Technologické agentury ČR. Za knihu Water for Recovery of Climate obdržel se spoluautory cenu ministra životního prostředí.

Publikováno: Pátek 29.06.2018 14:10

Kategorie: