CHTĚLA JSEM POROZUMĚT I LIDEM OKOLO|Moderní řízení | 27.6.2018 | Rubrika: Restart | Strana: 25

OLGA ŠEBESTOVÁ JANOUŠKOVÁ JE MOLEKULÁRNÍ BIOLOŽKA, KTERÁ SE NAVÍC VĚNUJE I SHIATSU A KITEBOARDINGU.

Na první pohled je patrné, že nejde o typickou vědkyni. Už proto, že nosí dredy. Říká, že ji věda pohlcuje, přesto se vždycky věnovala i jiným věcem. Spojení „paralelní kariéra“ je jí proto velmi blízké – několik aktivit spojuje bez větších problémů. „Nemám televizi, nejezdím na chalupu, nechodím do hospody. S volným časem nakládám odpovědně a pak se to do něj všechno vejde. Přitom to neznamená, že bych spala tři hodiny denně a nestarala se o rodinu. Spím normálně a někdy i uvařím,“ říká Olga Šebestová Janoušková s úsměvem.
Dvanáct let psala granty pro neziskovou organizaci Sananim, která se věnuje drogově závislým a jejich rodinám. Tomu se už dnes nevěnuje, ale začala chodit na shiatsu akademii a pomáhá manželovi s provozováním kiteboardové školy.

(...)

Publikováno: Pátek 29.06.2018 14:05