CHLUPATÁ VÝSTAVA Brněnský deník | 12.4.2016, Petr Jan Juračka, Alena Kubátová

(...)

VZORKY PLÍSNÍ. Z dálky mohou někomu připomínat rozkvetlé květiny. Při bližším prozkoumání exponátů na nové výstavě na brněnské hvězdárně však návštěvníci zjistí, že jde o mnohonásobně zvětšené vzorky plísní. „Snímky jsme pořídili pomocí speciálních metod světelné i elektronové mikroskopie a makrofotografie. Autory fotografií jsou Petr Jan Juračka a Alena Kubátová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze,“ řekl ředitel hvězdárny Jiří Dušek. Kromě velkoformátových snímků ale lidé uvidí i živé vzorky plísní. Ty vyrostly na otiscích rukou některých brněnských osobností. K vidění budou však jen po omezenou dobu, pak totiž odumřou. Výstava nabízí odpověď i těm, kteří si lámou hlavu nad tím, kde na lidském těle žije nejvíce mikroorganismů.

(...)

Publikováno: Neděle 17.04.2016 12:55