ČESKO SI JDE DO EU PRO NOVÉ DOTACE. STRATEGIE ZATÍM CHYBÍ|Hospodářské noviny | 19.2.2019 | Rubrika: Peníze | Strana: 16

(...)

Čím jasnější česká pozice bude, tím bude země silnější při jednáních s EU. Koncepce, na níž MMR pracovalo přes rok, měla tuto pozici vyjasnit. Nevytyčila ale strategické cíle, místo toho slibuje peníze na širokou škálu potřeb: od kvalitnějšího vzdělávání přes podporu sociálního bydlení až po dobudování infrastruktury.
„Českou politikou je neuzavírat dveře žádné oblasti, kam by peníze z fondů mohly téci. Ke skutečným prioritám nutně dojde, prostředků bude výrazně méně,“ vysvětlil Jiří Blažek z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, který zkoumá regionální vývoj Česka a na přípravě koncepce se podílel.

(...)

Publikováno: Úterý 26.02.2019 11:35