ČESKÉ STOPY SERIÁLU GÉNIUS National Geographic Česko | 5.5.2017 | Rubrika: Objevujte - Zákulisí | Strana: 30

Ačkoliv jeho fyzikální objevy již desetiletí vzbuzují údiv, jen málokdo zná soukromý život vědecké ikony dvacátého století, Alberta Einsteina. Tuto mezeru nyní vyplňuje jedinečný desetidílný seriál Génius, který běží na obrazovkách National Geographic již od 23. dubna (a každou další neděli vždy od 21 hodin). První plně hrané dílo National Geographic totiž odhaluje Einsteinův životní příběh, výjimečné profesní úspěchy i rozporuplné osobní vztahy.
Českého čtenáře a diváka určitě bude zajímat, že seriál se prakticky celý natáčel v Česku. To má také - kromě možnosti představit celosvětovému publiku zajímavá místa České republiky - svůj hluboký význam, neboť pobyt Einsteina v Praze, kde v počátcích své kariéry žil a vyučoval, patří k významným etapám jeho života. Právě na C. k. německé Karlo-Ferdinandově univerzitě (dnes Přírodovědecké fakultě UK) získal v roce 1911 první řádnou profesuru a začal pracovat i na své přelomové obecné teorii relativity.

(...)

Publikováno: Pondělí 08.05.2017 11:55