Češi přestanou vymírat, změní ale barvu pleti. Do roku 2060 mají do Česka přijít asi dva miliony migrantů - iHNed.cz | 8.4.2016, Dušan Drbohlav

(...)

"Pokud jde o vyšší porodnost, má Eurostat v posledních letech pravdu. I migrantů je u nás o něco více, ale zdaleka ne tolik, kolik jich tato instituce předpokládá," řekl týdeníku Ekonom demograf Tomáš Fiala z VŠE v Praze.

Trend je však jasný. "Musíme se smířit s tím, že se svět mění. I kdybychom se chtěli uzavřít, prostě se migraci nevyhneme. Navíc bychom veškerou energii museli vynakládat na stavbu nějakých zdí, a ty by stejně nevydržely. Lidé z různých regionů se nakonec smíchají, jinak to ani být nemůže," tvrdí geograf Dušan Drbohlav z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy vPraze.

(...)

Publikováno: Neděle 17.04.2016 12:10