Centrum pro výzkum sesuvů sleduje dění v Etiopii, Peru i Evropě| média

Haló noviny | 22.11.2018 | Rubrika: Mozaika zajímavostí | Strana: 12

Celosvětové centrum excelence pro výzkum rizik ze sesuvů spolupracuje na mezinárodních rozvojových projektech v Etiopii a Peru, výzkum ale provádí i ve Švýcarsku nebo na Kanárských ostrovech. V České republice se věnuje například monitoringu svahových deformací v Krušných horách, řekli to zástupci Ústavu struktury a mechaniky hornin (ÚSMH) AV ČR a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (PřF UK) na úterním semináři v budově Akademie věd ČR (AV ČR), jejichž společným projektem centrum je.

Zpravodajství ČTK | 20.11.2018

Celosvětové centrum excelence pro výzkum rizik ze sesuvů spolupracuje na mezinárodních rozvojových projektech v Etiopii a Peru, výzkum ale provádí i ve Švýcarsku nebo na Kanárských ostrovech. V České republice se věnuje například monitoringu svahových deformací v Krušných horách. Na dnešním semináři v budově Akademie věd ČR (AV ČR) to řekli zástupci Ústavu struktury a mechaniky hornin (ÚSMH) AV ČR a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (PřFUK), jejichž společným projektem centrum je.

(...)

V Peru centrum pracuje například v pohořích Cordillera Blanca a Cordillera Negra nebo sleduje vývoj svahové deformace u archeologické památky Machu Picchu. "Podařilo se ověřit, že aktuálně lokalita bezprostředně ohrožena není, v nejbližším okolí však je celá řada různých forem deformací. Úplně bez rizika to tedy není," řekl Vít Vilímek z PřF UK.

(...)

Publikováno: Pondělí 03.12.2018 15:45