Cena AV ČR profesoru Vyskočilovi|Technický týdeník | 6.11.2018 | Rubrika: Věda a výzkum | Strana: 24 | Autor: Milan Bauman | Téma: Přírodovědecká fakulta

I letos ocenila Akademie věd České republiky vědce nejen za jejich badatelskou práci, ale i za její propagaci a popularizaci ve veřejnosti.

Profesor RNDr. František Vyskočil, DrSc., prof. h. c., převzal 16. října z rukou předsedkyně AV ČR prof. Zažímalové „Cenu předsedkyně AV ČR za propagaci či popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací pro rok 2018“. Slavnostní předání tohoto významného ocenění se uskutečnilo ve vile Lanna v Praze 6 – Dejvicích. Na tomto ceremoniálu byly současně udíleny Ceny Akademie věd ČR za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.
Prof. Vyskočil (*1941) vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze. Ve Fyziologickém ústavu AV ČR, v. v. i., vedl oddělení buněčné neurofyziologie a katedru fyziologie Přírodovědecké fakulty UK

Publikováno: Pátek 09.11.2018 16:20

Kategorie: