Brýle, lektvary i netradiční kempy|Právo | 24.10.2017 | Rubrika: Sport | Strana: 20

(...)

Po ZOH 2018 v Pchjongčchangu budou letní hry 2020 v Tokiu a další zimní zápolení o olympijské medaile hostí v roce 2022 Peking. I proto se zástupci ČOV spojili s Národním ústavem duševního zdraví v Klecanech a Přírodovědeckou fakultouUniverzity Karlovy v Praze, kde má celý projekt na starosti docentka Bendová. „Jednou z alternativ je třeba použití speciálních brýlí omezujících přístup modrého světla z monitorů či LED osvětlení. Sportovci musejí absolvovat proceduru, kdy se zjišťuje režim spánku v běžném prostředí a následně se nastaví hodinu po hodině program aklimatizace, přičemž je přesně určena doba na slunečním světle, ve tmě či s brýlemi,“ popisuje Doktor.

(...)

Publikováno: Úterý 24.10.2017 15:00