Boleslavsko nedusí auta ani průmysl, nejhorší jsou lokální topení Boleslavský deník | 15.11.2016 | Rubrika: Boleslavsko - Zpravodajství | Strana: 2

(...)

Podrobný rozbor poukázal též na zanedbatelný vliv průmyslu na kvalitu vzduchu ve městě,“ potvrdil Jan Hovorka z Ústavu pro životní prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, který se svým týmem za použití špičkové techniky zjišťoval na úrovni nanočástic míru znečištění ovzduší nad Mladou Boleslaví. Kromě již zmíněné měřicí stanice na stadionu tehdy byl umístěny měřicí stanice na střechách zdejších základních škol. Minulý rok zase jeho tým do města zavítal se vzducholodí, která rovněž měřila kvalitu ovzduší. Díky tomu se ukázal paradox, že ovzduší v průmyslovém městě znečišťují zhruba z padesáti procent obyvatelé vesnic – ukázalo se totiž, že částečky sem putují z velké vzdálenosti. Město nicméně hodlá měření opakovat.

(...)

Publikováno: Úterý 15.11.2016 09:50