Bioplasty – ano, nebo ne?|businessinfo.cz | 27.3.2019 | Rubrika: Kalendář akcí

Dne 27. března 2019 se v Praze uskuteční panelová diskuze zaměřená na plasty. Akce se koná od 18:00 do 20:00. Tématem jsou bioplasty jako obalový materiál z pohledu výrobce, výzkumníka a ekoložky.

V rámci záplavy poplašných zpráv o tom, jaké zlo pro planetu představují plasty, se hodně lidí a firem ubírá k tzv. bioplastům. Ani s nimi to ovšem není tak růžové. Jaký je rozdíl mezi bioplastem a bio-rozložitelným plastem? Opravdu se v kompostu rozloží? Jakou zátěž představuje jejich výroba? Na otázky zodpoví fundovaní hosté.

Panelisté:

Ing. Hynek Beneš, Ph.D., Oddělení zpracování polymerních materiálů, Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v.v.i.
RNDr. Petra Innemanová, Ph.D., Ústav pro životní prostředí, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy
František Kessner, ředitel firmy Bioplaneta

Publikováno: Pondělí 01.04.2019 16:40