Anticenu Bludný balvan získali lobbisté i alternativní vědci. Jeden putoval i do Budějc|budejckadrbna.cz | 31.3.2018 | Rubrika: Společnost

Recesistické ceny Bludný balvan, které každoročně uděluje za matení veřejnosti v loňském roce Český klub skeptiků Sisyfos, letos získali mimo jiné lobbisté i alternativní vědci. Jubilejní diamantový balvan při příležitosti dvacátého výročí akce přisoudili skeptici týmu lobbistů prosazující tradiční čínskou medicínu do českého zdravotnictví a Anně Strunecké za „mimořádný celoživotní přínos pseudovědě". Zlatý balvan putoval do Budějc.

Strunecká byla zaměstnána na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je mimo jiné spoluautorkou knihy Doba jedová, která se věnuje řadě kontroverzních témat, jako jsou potravinářská aditiva nebo očkování. Sisyfos už dříve kritizoval, že autorka přejímá některé informace od nevhodných zdrojů a v některých případech se kloní k autorům, kteří konkrétní látky považují za nebezpečné oproti studiím, které jejich nebezpečnost neprokázaly. Od některých výstupů Strunecké se distancovala také univerzita.

(...)

Publikováno: Středa 04.04.2018 16:35