„Nevěřte zeleným fanatikům“ Lidové noviny | 22.2.2017 | Rubrika: Domov | Strana: 3

(...)

Šumavský masakr

I přes obsáhlé a místy rázné vystoupení ale Zeman zřejmě nedokázal přesvědčit dostatečný počet poslankyň a poslanců k tomu, aby pro jím prosazovanou variantu zákona o národních parcích hlasovali. Proti se od počátku jasně vyhranili třeba členové KDU-ČSL, TOP 09 a Úsvitu. Hlasovat ani pro jednu verzi nechtěli už před začátkem schůze komunisté.
Ochranu parků hájil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Senátní variantu označil za „šumavský masakr motorovou pilou“. „Když už máme jenom čtyři národní parky a jejich plocha je pouze 1,5 procenta rozlohy celého státu, tak si je musíme sakra chránit,“ řekl ministr. A dovolil si i vtipkovat, když před hlasováním parafrázoval dalšího z bývalých předsedů vlády Jiřího Paroubka. „Kdo z vás to má, aby na jeho bod přišel pan prezident?“ Brabce a jím preferovanou verzi včera přišli na Malostranské náměstí podpořit Zemanem kritizovaní ekologové, ochránci přírody či aktivisté. „Novela představovala optimální kompromis mezi špičkovými odborníky na ochranu přírody a zastánci rozvoje obcí,“ řekl profesor Pavel Kindlemann z přírodovědecké fakultyUniverzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Středa 22.02.2017 09:30