E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníH2020 Twinning: plánovaná výzva 2019

V rámci programu Horizont 2020, části Spreading Excellence and Widening Participation (Widening) bude otevřená výzva k předkládání návrhů projektů Twinning. Výzva bude otevřena 24. 7. 2019, uzávěrka je plánována na 14. 11. 2019.
Jedná se o poslední výzvu tohoto typu pro rok 2020.

Pokud uvažujete o podání projektového návrhu do výzvy Twinning, kontaktujte prosím co nejdříve (nejpozději do konce srpna) Oddělení projektového řízení (Klára Sobotíková, klara.sobotikova@natur.cuni.cz, nebo Tomáš Palatý, tomas.palaty@natur.cuni.cz).
Podání projektového návrhu musí svým souhlasem zaštítit Kolegium děkana.

Projekt Twinning má napomoci zvýšení úrovně výzkumu ve vybraném oboru na instituci z tzv. Widening Country (mezi které patří i ČR), která musí být koordinátorem projektu. Zvýšení úrovně výzkumu má být dosaženo prostřednictvím transferu poznatků a nejlepších praxí od minimálně 2 špičkových zahraničních výzkumných institucí z minimálně 2 zemí EU nebo asociovaných k programu Horizont 2020, které budou do projektu zapojeny jako partneři.

Projekty nejsou určeny k financování výzkumu samotného, financují se „měkké aktivity“, například pořádání školení a workshopů, krátkodobé návštěvy a výměnné pobyty a podobně (jedná se o grantové schéma Coordination and support action – CSA). Maximální délka projektu je 3 roky, maximální rozpočet je 900 000 EUR.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Klára Sobotíková a Tomáš Palatý.
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně Twinning projektů, prosím, neváhejte se na nás obrátit.

 

Aktualitu publikovala Klára Sobotíková 9. 7. 2019.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Úterý 09.07.2019 09:55

Akce dokumentů

Kategorie: