Workshopy k Horizontu Evropa – registrace otevřena (duben – květen 2021)

Technologické centrum AV ČR pořádá sérii workshopů zaměřených na podávání projektových žádostí a další informační akce k programu Horizont Evropa.

Kalendář akcí technologického centra (odkazy na stránky jednotlivých akcí s programy a registrací).
Leták k sérii workshopů „Jak na program Horizont Evropa“.

Pro Přírodovědeckou fakultu by měly být relevantní především následující akce:

• Jak připravit výzkumný projekt pro Horizont Evropa
    8. 4. 2021
     (od 10:00), online. Pozvánka a registrace.
    Workshop je určen pro ty, kteří se chtějí aktivně podílet na zpracování kvalitního návrhu projektu typu Research and Innovation Action nebo Innovation Action (projekty řešené mezinárodními konsorcii zaměřené na konkrétní témata zadaná programem). Budou podrobně probírány jednotlivé části návrhu projektu v souvislosti se zadáním v pracovním programu a zdroji informací.

• Duševní vlastnictví a smluvní vztahy v programu Horizont Evropa
    13. 4. 2021 (9:00 – 12:30), online. Pozvánka a registrace.
    Workshop představí základy ochrany duševního vlastnictví v projektech programu Horizont Evropa, smluvním dokumenty, které přípravu a řešení projektu doprovázejí, a jak v projektu řešit otevřený přístup k vědeckým informacím.

• Informační den k individuálním grantům Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships (MSCA-PF)
    21. 5. 2021(9:00 - 13:00), online. Pozvánka a registrace.
    Granty MSCA-PF (dříve Individual Fellowships, MSCA-IF) financují postdoktorské stáže spojené s mezinárodní mobilitou – výzkumník musí grant řešit na instituci v jiné zemi, než kde dosud žil a pracoval. Cílem je podpořit profesní růst výzkumníka. Projekt musí být připraven v těsné spolupráci s plánovanou hostitelskou institucí a školitelem. (Předpokládaná letošní uzávěrka je 15. 9. 2021.)

• Workshop pro žadatele o individuální granty MSCA-PF
    Květen 2021 (registrace zatím není otevřena).
    Workshop je určen výzkumníkům a výzkumnicím, kteří hodlají předložit projektový návrh v letošní výzvě a jsou na přípravě projektu již domluveni s budoucí hostitelskou institucí a školitelem. Účastníci si vyzkouší roli hodnotitele a dozví se specifika hodnocení pro jednotlivé vědní oblasti. Zájemci by se měli zúčastnit předcházejícího informačního dne k těmto grantům.

Horizont Evropa je nový evropský rámcový program na podporu výzkumu a inovací, kterým je od roku 2021 nahrazen program Horizont 2020. Součástí rámcových programů jsou mimo jiné granty European Research Council (ERC), granty Marie Skłodowska-Curie, granty pro mezinárodní výzkumná konsorcia řešící konkrétní programem zadaná témata nebo granty Twinning či ERA Chairs.
O programu Horizont Evropa na fakultních stránkách.

Kontaktní osoby pro Horizont Evropa na Přírodovědecké fakultě:
Klára Sobotíková a Tomáš Palatý.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 23. 3. 2021.
Aktualizace termínů 9. 4. 2021.
Aktualizace termínů 13. 4. 2021.
Aktualizace termínů 29. 4. 2021.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 23.03.2021 14:45