E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníH2020 Bio-Based Industries: Workshop k aktuální výzvě (19/6/2018)

Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Centrem vědecko-technických informací Slovenské republiky pořádá workshop k aktuální výzvě iniciativy Bio-Based Industries Joint Undertaking (BBI JU).

Kdy: 19. 6. 2018 (10:00 – 14:00)
Kde: Technologické centrum AV ČR, Ve Struhách 27, Praha

Informace o akci a registrace – Předběžný program.

Vedle seznámení s fungováním BBI JU, tématy letošní výzvy a výsledky výzev předchozích let je plánovanou součástí také sdílení zkušeností úspěšných žadatelů o projekty BBI JU ze Slovenské republiky a diskuse o možnostech účasti žadatelů z České republiky. Akce by se měla věnovat rovněž otázkám dlouhodobějších perspektiv zapojení České republiky do evropského výzkumu.

Informace k aktuální výzvě BBI JU na stránkách Přírodovědecké fakulty.

BBI JU je jednou z Joint Technological Initiatives přidružených k programu Horizont 2020. Témata k předkládání projektových návrhů jsou zaměřena na výzkum v oblasti biotechnologií blízko k praktickým aplikacím ve výrobě. Projekty jsou řešeny mezinárodními konsorcii (v praxi se konsorcia projektů BBI JU většinou skládají z 10 – 20 subjektů ze zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020), klíčová je účast průmyslu.
Výzkumným týmům, které nemají rozsáhlou zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se doporučuje, aby se prostřednictvím mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektovému návrhu připravovanému zkušeným koordinátorem.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 30. 5. 2018.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 30.05.2018 12:40

Akce dokumentů