E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníInformační den k H2020: Společenské vědy a Věda pro společnost (12/6/2019)

Technologické centrum AV ČR pořádá informační seminář zaměřený na příležitosti k financování mezinárodních výzkumných projektů v částech Societal Challenge 6: Europe in a changing world - Inclusive, innovative and reflective societies (SC6 Societies) a Science with and for Society (SwfS) programu Horizont 2020.

Kdy: 12. 6. 2018 (10:00 – 12:00)
Kde: Technologické centrum AV ČR, Ve Struhách 27, Praha

Informace o akci a registrace.

Akce představí aktuální grantové příležitosti v částech SC6 Societies a SwfS. (Pravděpodobně půjde o témata, která mají být zveřejněna během června/července 2019 a do kterých bude možné předkládat návrhy projektů koncem roku 2019 a během roku 2020.)

V části SC6 Societies mohou být pro Přírodovědeckou fakultu zajímavá například témata z oblasti výzkumu migrace, rozvoje měst nebo využívání kulturního dědictví. V části SwfS mohou být například témata zaměřená na citizen science (zapojování veřejnosti do výzkumných aktivit) nebo na zapojování vědy do vzdělávání.

Projekty financované v rámci SC6 Societies a SwfS jsou zpravidla řešeny velkými mezinárodními konsorcii (v praxi obvykle 8 – 20 subjektů) s podstatným zapojením uživatelů výsledků výzkumu.
Výzkumným týmům, které nemají rozsáhlou zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se doporučuje, aby se prostřednictvím mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektovému návrhu připravovanému zkušeným koordinátorem.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 31. 5. 2019.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Pátek 31.05.2019 12:40

Akce dokumentů