E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Výzva programu H2020 Rural Renaissance - další témata otevřena

V programu Horizont 2020, v části Food security, sustainable agriculture and forestry, marine and maritime and inland water research and the bioeconomy (SC2 Food) je otevřená výzva k předkládání projektových návrhů Rural Renaissance - Fostering innovation and business opportunities zaměřená na rozvoj venkovských oblastí.

Výzva se skládá z několika konkrétních témat (topics) – pro každé téma jsou definovány cíle a předpokládané výsledky projektu, grantové schéma (type of action), způsob hodnocení (jednokolové - single-stage, nebo dvoukolové - two-stage). Témata se zaměřují například na osvědčené způsoby implementace politik, postupy zavádění inovací, zapojení profesních organizací a podobně. Najdou se zde příležitosti především pro výzkumníky z oblasti geografie.

Nově jsou k předkládání projektů otevřena následující témata s uzávěrkou 14. 2. 2017 (témata, která se zdají pro Přírodovědeckou fakultu relevantnější, jsou uvedena tučně – jedná se ale pouze o hrubý odhad; seznam všech témat je také uveden ve výzvě):

Do akcí Research and Innovation action – RIA a Innovation action – IA mohou projekty předkládat pouze mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem (minimální podmínkou je účast 3 subjektů ze 3 různých zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020, nejčastěji se konsorcia skládají z 8 a více subjektů). Do akcí Coordination and support action – CSA může v principu předkládat projekt i jeden subjekt (jedná se o granty na podpůrné aktivity například průzkumy nebo workshopy), i v CSA ale často předkládají projekty konsorcia, to závisí na zadání daného tématu.

Výzkumným týmům, které by se chtěly zapojit do řešení projektů, ale nemají zkušenost s účastí v projektech programu Horizontu 2020 nebo 7. Rámcového programu EU, se doporučuje zapojit se jako spoluřešitelé (prostřednictvím svých profesních kontaktů se připojili k již vznikajícímu konsorciu).

Prosíme zaměstnance Přírodovědecké fakulty, aby u všech návrhů podávaných do výzev programu Horizont 2020 (návrhy podávané prostřednictvím Participant Portal, ve kterých Univerzita Karlova figuruje jako koordinátor nebo beneficiary) přiřazovali k návrhu jako Contact Person Tomáše Palatého z Oddělení podpory vědy (tomas.palaty@natur.cuni.cz).

Další informace:

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na OPV PřF UK: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Horizont 2020 na stránkách Přírodovědecké fakulty.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 12. 10. 2016.

Publikováno: Středa 12.10.2016 11:15

Akce dokumentů