E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProgramy přeshraniční spolupráce

V rámci programů přeshraniční spolupráce jsou podporovány přeshraniční projekty zaměřené na rozvoj programových území jednotlivých programů. Programy často podporují mimo jiné aktivity spojené s ochranou životního prostředí nebo vzděláváním.

Projekty musí mít dopad pro programové území daného programu, musí být realizovány na programovém území (v některých případech mohou být některé projektové aktivity realizovány i mimo programové území, ale s přínosem pro programové území). Do projektů musí být zapojeny minimálně dva subjekty, jeden z každé programové země (většinou ale nemusí mít nutně sídlo přímo v programovém území). Míra financování je 85%.

Sasko-Česko

Stránky programu – O programu na stránkách MMR.

Programové území: ČR: kraje Karlovarský, Ústecký a Liberecký; Sasko: okresy Vogtlandkreis, Zwickau, Erzgebirgskreis, Mittelsachsen, Sächsische Schweiz-Osterzgebirge, Bautzen, Görlitz Greiz a Saale-Orla a města Dresden a Chemnitz.

Prioritní osy, investiční priority a cíle programu. Patří sem například investiční priorita „Ochrana a obnova biologické rozmanitosti a půdy a podpora ekosystémových služeb, včetně prostřednictvím sítě Natura 2000 a ekologických infrastruktur“ (Prioritní osa 2) nebo opatření „Podpora environmentálního vzdělávání a ekologického povědomí“ (Prioritní osa 3).

Doporučené termíny pro předložení žádostí.

Česko-Bavorsko

Stránky programu – O programu na stránkách MMR.

Programové území: ČR: kraje Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský; Bavorsko: zemské okresy Amberg-Sulzbach, Bayreuth, Cham, Deggendorf, Freyung-Grafenau, Hof, Kronach, Kulmbach, Neustadt an der Waldnaab, Passau, Regen, Regensburg, Schwandorf, Straubing-Bogen, Tirschenreuth a Wunsiedel im Fichtelgebirge a statutární města Amberg, Bayreuth, Hof, Passau, Regensburg, Straubing a Weiden in der Oberpfalz.

Prioritní osy, investiční priority a cíle programu (odkazy na jednotlivé prioritní osy v menu po levé straně). Mezi investičními prioritami jsou například „Zvyšování a obnova biodiverzity a ekosystémových služeb“ v Prioritní ose 2: Ochrana životního prostředí a účinné využívání zdrojů.

Informace o aktuálních uzávěrkách.

Rakousko-Česko

Stránky programu – O programu na stránkách MMR.

Programové území: ČR: kraje Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina; Rakousko: Mostviertel-Eisenwurzen, Sankt Pölten, Waldviertel, Weinviertel, Wiener Umland-Nordteil, Wien, Innviertel, Linz-Wels, Mühlviertel, Steyr-Kirchdorf

Prioritní osy, investiční priority a cíle programu. Mezi podporovanými aktivitami jsou například „systémová opatření podporující nebo vytvářející společný rámec (např. studie, strategie, plány, systematické propagační aktivity) v oblasti ochrany, rozvoje a využívání kulturního a přírodního dědictví“ nebo „koordinovaná příprava a/nebo implementace soustavy NATURA 2000 a ostatních konceptů chráněných oblastí a dalších opatření podporujících zachování biodiverzity“ v Prioritní ose 2: Životní prostředí a zdroje.

Aktuality programu.

Slovensko-Česko

Stránky programu – O programu na stránkách MMR.

Programové území: ČR: kraje Jihomoravský, Zlínský, Moravskoslezský, SR: kraje Trnavský, Trenčianský, Žilinský).

Mezi investičními prioritami programu je například „Zachování, ochrana a podpora a rozvoj přírodního a kulturního dědictví“ nebo „Ochrana a obnova bio-diverzity, půdy, podpora ekosystémových služeb včetně sítě NATURA 2000 a zelených infrastruktur“.

Informace o aktuálních výzvách.

Česko-Polsko

Stránky programu – O programu na stránkách MMR

Programové území: ČR: kraje Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský; Polsko: podregiony Bielski, Rybnicki, Jeleniogórski, Wałbrzyski, Nyski a Opolski a okresy Strzeliński a Pszczyński.

Prioritní osy, investiční priority a cíle programu. K prioritním osám programu patří mj. Prioritní osa 2: Rozvoj potenciálu přírodních a kulturních zdrojů pro podporu zaměstnanosti, Prioritní osa 3: Vzdělání a kvalifikace.

Aktuality programu.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 30. 8. 2016.
Úprava 22. 2. 2018 (opraveny nefunkční odkazy).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 30.08.2016 12:25

Akce dokumentů

Kategorie: