Aktuální výzvy Operačního programu Životní prostředí

V rámci Operačního programu Životní prostředí 2014–2020 (OP ŽP) je otevřeny následující výzvy potenciálně zajímavé pro Přírodovědeckou fakultu:

79. výzva

• Prioritní osa 2: Zlepšování kvality ovzduší v lidských sídlech
  • Specifický cíl 2.3: Zlepšit systém sledování, hodnocení a předpovídání vývoje kvality ovzduší a souvislých meteorologických aspektů.
  • Mezi typy podporovaných projektů a aktivit je například výstavba a obnova systémů sledování kvality ovzduší nebo systémy pro identifikací zdrojů znečišťování.
  • Výzva je průběžně otevřená do 20. 12. 2017.
  • Cílové území výzvy: území celé České republiky.
  • Míra financování: 85 % celkových způsobilých výdajů projektů.

83. výzva

• Prioritní osa 1: Zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní
  • Specifický cíl 1.4: Podpořit preventivní protipovodňová opatření
  • Mezi typy podporovaných projektů a aktivit je například zpracování podkladů pro stanovení záplavových území a map povodňového ohrožení nebo studie odtokových poměrů včetně návrhů možných protipovodňových opatření v oblastech s potenciálním povodňovým rizikem.
  • Výzva je průběžně otevřená do 2. 1. 2019.
  • Cílové území výzvy: Pražská metropolitní oblast - projekt musí být realizován v cílovém území.
  • Míra financování: 85 % celkových způsobilých výdajů projektů (pro opatření budování varovných systémů bude podpora pouze 70 % z celkových způsobilých výdajů).

86. výzva

Výzva na stránkách OP ŽPText výzvy.

• Prioritní osa 3: Odpady a materiálové toky, ekologické zátěže a rizika.
  • Specifický cíl 3.4: Dokončit inventarizaci a odstranit staré ekologické zátěže.
  • Mezi typy podporovaných projektů a aktivit je například realizace průzkumných a doprůzkumných prací a zpracování analýz rizik kontaminovaných nebo potenciálně kontaminovaných lokalit.
  • Výzva je průběžně otevřená do 2. 1. 2019.
  • Cílové území výzvy: Ústecko-Chomutovská aglomerace - projekt musí být realizován v cílovém území (ale instituce řešící projekt nemusí mít v cílovém území sídlo).
  • Míra financování: 85 % celkových způsobilých výdajů projektů.

Pokud máte zájem zapojit se do projektu podávaného do některé výzvy OP ŽP nebo podat projektový návrh, kontaktujte prosím co nejdříve Mgr. Jiřího Stockmanna, která je kontaktní osobou pro Operační programy na Přírodovědecké fakultě.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 17. 1. 2017.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 17.01.2017 09:20