Online Informační den ke grantům MSCA – Doctoral Networks (2/6/2021)

Technologické centrum AV ČR pořádá Národní informační den, zaměřený na schéma Doctoral Networks akcí Marie Skłodowska-Curie (Marie Skłodowska-Curie Actions, MSCA).

Kdy: 2. 6. 2021 (10:00 – 13:00)
Kde: akce bude probíhat pouze online. Link pro sledování bude  registrovaným účastníkům zaslán e-mailem před konáním akce.

Informace o akci s odkazem pro registraci – Předběžný program.

V rámci Doctoral Networks (MSCA-DN) grantu jsou financovány projekty mezinárodních školících sítí zaměřených na určité výzkumné téma, do kterých jsou následně v rámci řešení projektu přijati PhD studenti ze zahraničí. Téma výzkumu není omezeno. Maximální délka projektu je 4 roky, délka stáže PhD studentů se musí pohybovat mezi 3 a 36 měsíci.
Cílem schématu je školit novou generaci výzkumníků, kteří budou schopni čelit současným a budoucím výzvám a využít získané znalosti a nápady k ekonomickému a společenskému užitku.

Podprogram Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) je součástí programu Horizont Evropa. Cílem MSCA projektů je podpořit mobilitu, další vzdělávání a profesní růst výzkumníků v Evropském výzkumném prostoru. Podpora je cílena na všechny vědní obory. Základní podmínkou účasti v projektech je mezinárodní mobilita, tj. výzkumníci nemohou získat finanční prostředky na výzkum v zemi, kde aktuálně žijí, pracují nebo studují.

Informace o MSCA pro české zájemce – základní informace, aktuality, akce, národní kontakt etc.

Kontaktní osoby pro Horizont Evropka na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Klára Sobotíková.

Aktualitu publikovala Klára Sobotíková 12. 5. 2021.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 12.05.2021 10:15