Innovative Medicines Initiative – 10. výzva k předkládání projektů

Iniciativa pro inovativní medicínu - Innovative Medicines Initiative (IMI, je součástí programu Horizont 2020) vyhlásila 10. výzvu k předkládání projektů. Pro všechna témata výzvy bude použito dvoukolové hodnocení (two-stage evaluation), uzávěrka prvního kola je 28. 3. 2017.

Témata výzvy (podrobný popis všech témat najdete také v textu výzvy):

U všech témat se jedná o (type of action) Research and Innovation action (RIA) - projekty mohou předkládat pouze mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem (minimální podmínkou je účast 3 subjektů ze 3 různých zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020, v praxi se ale konsorcia většinou skládají z 20-30 subjektů). Vzhledem k charakteru témat je zapojení týmů z Přírodovědecké fakulty smysluplné pouze v roli spoluřešitele.

Podrobné informace o výzvě na stránkách IMI.

Prosíme zaměstnance Přírodovědecké fakulty, aby u všech návrhů podávaných do výzev programu Horizont 2020 (veškeré návrhy podávané prostřednictvím Participant Portal, ve kterých Univerzita Karlova figuruje jako koordinátor nebo beneficiary) přiřazovali k návrhu jako Contact Person Tomáše Palatého z Oddělení podpory vědy (tomas.palaty@natur.cuni.cz).

Podpora CPPT UK

Centrum pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT) spolupracuje s Asociací inovativního farmaceutického průmyslu, která připravuje po oficiálním vyhlášení výzvy informativní schůzku, ke které bude CPPT přizváno. Vědecké týmy z Univerzity Karlovy, které mají zájem se projektů IMI zúčastnit a hledají partnery ze soukromé sféry, mohou kontaktovat Ivanu Sýkorovou z CPPT (ivana.sykorova@ruk.cuni.cz).

Další informace:

• Text výzvy – podrobný popis témat, pravidla účasti, hodnotící kritéria atd.
  • Výzva na Participant Portal – informace k jednotlivým tématům a odkazy na zadávací dokumentaci, rozhraní k podávání projektových návrhů.
  • Webináře k výzvě: 7.- 20.12.2016 informace k jednotlivým tématům (k dispozici záznamy i prezentace); webinář k pravidlům účasti 9.1.2017 a jeho opakování 13.1.2017 (registrace stále otevřena).
  • IMI Stakeholder forum (28. - 29. 9. 2016) - videa a prezentacezáznam z akce pořízený kanceláří CZELO.
  • Joint Technological Initiatives (JTIs), mezi které patří i IMI, na stránkách Horizont 2020 provozovaných Technologickým centrem AV ČR.

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 2. 1. 2017.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pondělí 02.01.2017 16:05