Innovative Medicines Initiative: plánovaná výzva a série webinářů (červen 2019)

Tato informace už není aktuální. Přečtěte si, prosím, NOVOU AKTUALITU K TÉTO VÝZVĚ

Iniciativa pro inovativní medicínu – Innovative Medicines Initiative (IMI) připravuje 18. výzvu k předkládání návrhů projektů. Na stránkách IMI je zveřejněno předběžné znění témat, která by měla být v rámci této výzvy podpořena. Aktuálně IMI pořádá sérii webinářů k této výzvě.
Současně bude otevřena také 19. výzva IMI, která je ale určená jen pro úspěšné řešitele IMI projektů.

18. 6. 2019: webinář zaměřený na pravidla účasti a přípravu projektového návrhu.
14. 6. 2019 – 25. 6. 2019: celkem 6 webinářů k jednotlivým tématům 18. výzvy.

Přehled webinářů, odkazy pro registraci.
Budou zde pravděpodobně zveřejňována také videa, prezentace a seznamy účastníků z webinářů,
které již proběhly.

IMI je jednou z Joint Technological Initiatives (JTIs) přidružených k programu Horizont 2020.

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, informujte prosím Oddělení projektového řízení (Tomáš Palatý nebo Ludmila Součková (Müllerová) ).

V přihlášce podávané prostřednictvím Funding & Tender Opportunities Portal prosím přiřaďte
k návrhu za naši instituci (a to i v případě, že se projektu účastníte v roli partnera):
► Organisation: CHARLES UNIVERSITY, PIC: 999923434
► Contact Person: Tomas Palaty, tomas.palaty@natur.cuni.cz
(Praktické informace k podávání přihlášek do programu Horizont 2020.)

Projekty IMI musí být řešeny mezinárodními konsorcii s podstatnou účastí uživatelů potenciálních výsledků projektů. V praxi se konsorcia IMI projektů většinou skládají z 12 – 25 subjektů, v některých případech ale až z 50 subjektů v závislosti na povaze tématu.
Výzkumným týmům, které nemají rozsáhlou zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se doporučuje, aby se prostřednictvím mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektovému návrhu připravovanému zkušeným koordinátorem.
V případě IMI by praktickým nástrojem k navázání kontaktu s potenciálními projektovými partnery měla být právě i účast na webinářích.

Plánovaná témata
(text témat je předběžný a může v něm ještě dojít ke změnám – viz IMI Future topics):

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 29. 5. 2019.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 29.05.2019 08:55