E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníHDHL: výživa a metabolická onemocnění – plánovaná výzva pro mezinárodní projekty

 Tato informace už není aktuální. Přečtěte si prosím, NOVOU AKTUALITU K TÉTO VÝZVĚ.


Iniciativa společného programování A Healthy Diet for a Healthy Life (HDHL) zveřejnila informace o plánované výzvě k předkládání návrhů mezinárodních výzkumných projektůImpact of Diet, Food Components and Food Processing on Body Weight Regulation and Overweight Related Metabolic Diseases“ (METADIS). Vyhlášení výzvy je plánováno na 5. 2. 2019, plánovaná uzávěrka pro předběžné návrhy projektů (pre-proposals) je 2. 4. 2019.
Zapojení českých subjektů do projektů by mělo financovat MŠMT.

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, nejpozději 3 týdny před uzávěrkou, Oddělení projektového řízení (Ludmila Součková (Müllerová), ludmila.souckova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit administrativní náležitosti žádosti.

Do projektu bude moci být zapojeno 3 až 6 partnerů z minimálně 3 zemí zapojených do výzvy; pokud alespoň 1 nebo alespoň 2 partneři budou z ČR, zvýší se maximální počet partnerů na 7 respektive na 8 (viz Preliminary Announcement). Z jedné země budou moci být zapojeni maximálně 2 partneři. Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele.

Výzva podpoří projekty zaměřené na vliv složek potravy na nadváhu a s ní spojená metabolická onemocnění.

Současně se výzva zaměří na podporu začínajících výzkumníků (doktorandů a postdoků) zabývajících výzkumem v oblasti potravin, výživy a zdraví. Každý projekt bude muset zahrnovat aktivity na podporu těchto výzkumníků – například jejich návštěvy mezi partnery nebo letní školy, a plánovat cestovní náklady pro alespoň jednoho začínajícího výzkumníka z každé zapojené instituce na career development training pořádaný HDHL.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 15. 1. 2019.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 15.01.2019 17:00

Akce dokumentů