E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníH2020: Aktualizace témat pro kolaborativní projekty v roce 2019

Tato informace již není aktuální. Přečtěte si, prosím, NOVOU AKTUALITU K TÉMATŮM H2020


Evropská komise schválila pracovní program (Work Programme) programu Horizont 2020 pro rok 2019 obsahující podrobný popis témat, do kterých bude možné předkládat návrhy projektů. Většina témat pro rok 2019 je známa již od října 2017 (od zveřejnění pracovních programů pro roky 2018 – 2020, informace pro rok 2019 byly indikativní a závazně byly vyhlášeny nyní). V rámci této aktualizace:

 • Mohlo dojít k drobné změně popisu některých témat nebo ke změnám v alokacích rozpočtu na jednotlivá témata 
  – pokud jste zapojeni do přípravy projektu, který má být podán do některé z výzev 2019, ověřte si, zda nedošlo ke změně Topic Description.
 • Dále byla vyhlášena některá nová témata, která nebyla v původní verzi pracovního programu zahrnuta, viz přehled nových témat (zdroj: kancelář KoWi).
  Jsou to například 4 nová témata ve výzvě Better health and care, nebo zcela nová výzva Next Generation Batteries.

Aktuální podrobný popis jednotlivých témat najdete na Funding & Tender Opportunities Portal,  témata lze prohledávat například podle klíčových slov, konkrétní téma lze také dohledat podle jeho kódu.

Aktuality o některých výzvách, které se zdají být potenciálně relevantní pro vícero výzkumníků z Přírodovědecké fakulty, jsou zveřejňovány na stránce Grantová agenda a v sekci Horizont 2020 - Výzvy.

Kontaktní osoby na Přírodovědecké fakultě pro Horizont 2020:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).
► V případě zájmu se můžeme pokusit dohledat otevřená témata z Vaší výzkumné oblasti
     (dohledává Ludmila Součková (Müllerová) ).
► Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do některé z výzev
     programu Horizont 2020, kontaktujte nás prosím v dostatečném předstihu.
► Využijte Praktické informace k programu Horizont 2020 na fakultních stránkách.
► Pokud máte jakékoli dotazy k programu Horizont 2020, neváhejte se na nás obrátit.

 • Aktuální pracovní program (pod záložkou Work Programmes / 2018-20 Main WP)
  – v pracovním programu jsou pro danou část programu podrobně popsány všechny výzvy, témata, podmínky způsobilosti, hodnotící kritéria, data otevření a uzávěrek a finanční alokace.
 • Výzvy – lze filtrovat podle částí programu.
 • Vyhledávání témat – umožňuje prohledávání seznamu všech témat podle klíčových slov.
 • Horizont 2020 pro české žadatele – novinky, akce, národní kontakty etc.
  Zajímá Vás konkrétní část programu Horizont 2020? Zaregistrujte se k odběru novinek od českých Národních kontaktů – „Zasílání novinek“ v dolní části stránky. (Po vyplnění e-mailové adresy můžete nastavit, které oblasti Vás zajímají.)

Kolaborativní projekty v programu Horizont 2020

Projektové návrhy jsou předkládány vždy do konkrétního tématu definovaného pracovním programem (celkem jsou na dané období otevřené desítky konkrétních témat). Tyto projekty jsou řešeny mezinárodními konsorcii, zpravidla s podstatným zapojením uživatelů potenciálních výsledků výzkumu, projektová konsorcia se obvykle skládají z 8-20 subjektů.
Výzkumným týmům, které nemají rozsáhlou zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se doporučuje, aby se prostřednictvím mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektovému návrhu připravovanému zkušeným koordinátorem.

Grantová schémata
Pro Přírodovědeckou fakultu jsou potenciálně zajímavé především následující typy projektů:

 • Research and Innovation actions (RIA): Interdisciplinární projekty zpravidla zahrnující aplikovaný výzkum. Financování 100%.
 • Innovation actions (IA): Interdisciplinární projekty zaměřené na přiblížení již existující inovace jejímu uplatnění v praxi. Financování 100% pro neziskové subjekty, 70% pro ostatní.
 • Coordination and support action (CSA): Podpůrné aktivity, například organizace sítí a platforem, v rámci projektů nelze financovat přímo výzkumné aktivity. Financování 100%.

Do akcí RIA a IA mohou projekty předkládat pouze mezinárodní konsorcia řízená koordinátorem. Minimální podmínkou je účast 3 subjektů ze 3 různých zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020 – v praxi to obvykle bývá 8-20 subjektů. Projekt CSA může teoreticky předkládat i jen jeden subjekt, v praxi i tyto projekty zpravidla řeší mezinárodní konsorcia (což vyplyne ze zadání tématu).

Způsob hodnocení:

 • Single-stage evaluation: Předkládány jsou kompletní projektové návrhy.
 • Two-stage evaluation: Do prvního kola jsou předkládány zjednodušené projektové návrhy (části přihlášky, které se zaměřují na věcnou podstatu projektu). Pro projekty, které úspěšně projdou prvním kolem hodnocení, je třeba do druhého kola předložit kompletní projektový návrh.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 26. 7. 2018.
Úprava 13. 2. 2019 (odkaz na nový portál pro vyhledávání témat).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Čtvrtek 26.07.2018 13:45

Akce dokumentů