Národní informační den k H2020 - zemědělství, životní prostředí, suroviny

Technologické centrum AV ČR a Česká zemědělská univerzita spolupořádají Národní informační den k částem programu Horizont 2020:

• Food Security, Sustainable Agriculture and Forestry, Marine, Maritime and Inland Water Research and the Bioeconomy (SC2 Food)
  • Climate Action, Environment, Resource Efficiency and Raw Materials (SC5 Climate)

Kdy: 18. 10. 2017 (9:30 – 16:00)
Kde: České zemědělská univerzita (Klub C), Kamýcká 129, Praha 6 – Suchdol

Informace o akci s odkazem pro registraci (registrace do 11. 10. 2017) - Program.

V částech SC2 Food a SC5 Climate programu Horizont 2020 jsou podporovány multidisciplinární projekty řešené mezinárodními konsorcii s podstatným zapojením uživatelů výsledků výzkumu. Výzkumným týmům, které nemají rozsáhlou zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se doporučuje, aby se prostřednictvím mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektu připravovanému zkušeným koordinátorem.

Vzhledem k multidisciplinárnímu charakteru výzev se v těchto částech programu mohou najít příležitosti především pro biology (zdraví hospodářských zvířat, vlastnosti kulturních plodin, biodiverzita v zemědělství a lesnictví, vztah mezi biodiverzitou a změnou klimatu etc.), ale také pro geografy (rozvoj venkova, sledování Země, management vody), geology (suroviny, oběh živin) nebo analytické chemiky (bezpečnost potravin).
Předběžné a neoficiální informace o tématech,
která mají být financována v částech SC2 Food a SC5 Climate
.

Kontaktní osoby na Přírodovědecké fakultě pro Horizont 2020:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 9. 10. 2017.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pondělí 09.10.2017 16:55