E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníWorkshop pro žadatele o ERC granty – registrace otevřena (20-21/5/2019)

Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Univerzitou Karlovou pořádá Workshop pro žadatele o granty ERC (European Research Council).

Kdy: 20. – 21. 5. 2019
Kde: Karolinum (Malá aula), Ovocný trh 560/5, Praha 1

Informace o akci a registraceProgram.
Zájemci o účast na workshopu by se měli zaregistrovat co nejdříve, i když materiály vyžadované pro účast na workshopu zašlou později (do 2. 5. 2019).

Akce je určena pro výzkumníky, kteří se chystají žádat o:

Plánujete nebo zvažujete podání žádosti o ERC grant (letos nebo třeba i během příštích 1-2 let)?
Napište mi už teď na ludmila.souckova@natur.cuni.cz
abyste mohli využít veškerou podporu, která je pro žadatele o ERC granty k dispozici.

Podmínkou účasti na workshopu je zaslání následujících materiálů o žadateli a plánovaném projektu:

  • Abstrakt projektu (maximálně 2000 znaků včetně mezer)
  • CV žadatele (maximálně 2 strany)
  • Přehled dosažených výsledků žadatele – Early achievements track-record (maximálně 2 strany)
  • Při registraci je třeba vyplnit předběžný název projektu a zvolený hodnotící panel

Všechny materiály musí být vypracovány podle ERC pokynů (Information for Applicants to the Starting and Consolidator Grant 2019 Calls, případně Information for Applicants to the Advanced Grant 2018 Call) a s využitím ERC templátu přihlášky (templáty: Starting, Consolidator, Advanced). Materiály je třeba zaslat do 2. 5. 2019 na dvorakovaz@tc.cz, všechny zaslané materiály budou pokládány za důvěrné. Kvalita zaslaných podkladů bude rozhodující pro účast na workshopu. Zájemci budou informováni, zda byli vybráni pro účast na workshopu, nejpozději 16. 5. 2019.

Prosím zájemce z Přírodovědecké fakulty, aby se mnou materiály o sobě a svém projektu konzultovali (na ludmila.souckova@natur.cuni.cz), než je zašlou organizátorům workshopu.

Co je ERC

ERC podporuje výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research). Podporováni jsou individuální řešitele (Principal Investigators) a jejich výzkumné týmy. Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jež není pouhým pokračováním jejich dřívějších úspěchů, s myšlenkou, která může výrazně ovlivnit daný obor, posunout jeho hranice či otevřít nové výzkumné perspektivy. Projekty nejsou nijak tematicky omezeny.

  • ERC Starting Grants jsou určeny pro vědce 2-7 let po PhD, kteří si budují svůj nezávislý výzkumný tým nebo program. Granty jsou udělovány až na 5 let s rozpočtem až 1,5 milionu EUR.
  • ERC Consolidator Grants  jsou určeny pro vědce 7-12 let po PhD, kteří zpravidla již mají zárodek vlastního výzkumného týmu nebo výzkumného programu, ale stále jej potřebují rozšířit a konsolidovat. Granty jsou udělovány až na 5 let s rozpočtem až 2 miliony EUR.

Omezení opětovného podávání návrhů
Principal Investigator, jehož projektový návrh je v prvním kole hodnocení zařazen do „kategorie C“ se nemůže ucházet o ERC grant příští 2 roky. Pokud je v prvním kole zařazen do  „kategorie B“, nemůže se o ERC grant ucházet příští 1 rok.

Další informace:

Kontaktní osoby pro ERC na Přírodovědecké fakultě: 
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně ERC grantů, neváhejte se na nás obrátit.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 9. 4. 2019.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Úterý 09.04.2019 10:05

Akce dokumentů