E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníEuropean Research Council – ERC: Národní informační den (27/11/2018)

Tato informace už není aktuální. Přečtěte si, prosím, NOVOU AKTUALITU.


Technologické centrum AV ČR pořádá Národní informační den o grantech Evropské výzkumné rady – European Research Council – ERC.

Kdy: 27. 11. 2018 (cca 9:00 – 15:00)
Kde: v prostorách Univerzity Karlovy, Ovocný trh 560/5, Praha 1

Informace o akci a registrace – Předběžný program.

Cílem akce je seznámit potenciální žadatele o granty ERC a vedoucí pracovníky institucí s filozofií ERC, zprostředkovat jim informace o profilu konkurenceschopných žadatelů, o pravidlech účasti, struktuře projektového návrhu a způsobu hodnocení.

Účast na národním informačním dni doporučuji především:

  • Výzkumníkům, kteří plánují nebo zvažují podání ERC projektového návrhu v horizontu 1-2 let (případně si nejsou jisti, zda splňují profil konkurenceschopného žadatele).
  • Vedoucím výzkumných pracovišť, kteří chtějí podpořit získávání ERC grantů (například včas identifikovat potenciální ERC žadatele a podpořit je při přípravě kvalitního projektu).
  • Školitelům a mentorům, kteří chtějí směřovat své nadějné studenty a postdoky k podání konkurenceschopného ERC projektu někdy v budoucnu.

ERC podporuje riskantní výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research), podporováni jsou individuální řešitelé (Principal Investigators) a jejich výzkumné týmy. Granty jsou určeny výzkumníkům, kteří si zakládají nebo konsolidují vlastní výzkumné týmy (ERC Starting a Consolidator), osobnostem, které významně ovlivnily svůj obor, (ERC Advanced) nebo pro interdisciplinární projekty 2-4 Principal Investigators z různých oborů (ERC Synergy). Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jež není pouhým pokračováním jejich dřívějších úspěchů. Projekty nejsou nijak tematicky omezeny.
Informace o aktuálních ERC výzvách na stránkách Přírodovědecké fakulty.
O ERC pro české zájemce – aktuality, informační akce, národní kontakt etc.
Oficiální stránky European Research Council.

Kontaktní osoby pro ERC na Přírodovědecké fakultě: 
Ludmila Součková (Müllerová) a Tomáš Palatý.
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně ERC grantů, neváhejte se na nás obrátit.

Pokud uvažujete o podání žádosti o kterýkoli ERC grant, třeba i v horizontu 1-2 let, kontaktujte už teď Oddělení projektového řízení (Ludmila Součková (Müllerová), ludmila.souckova@natur.cuni.cz), abyste mohli plně využít veškerou podporu, která se žadatelům o ERC granty nabízí.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 17. 10. 2018.
Úprava 18. 10. 2018 (informace o možnosti registrace).
Úprava 2. 11. 2018 (doplněn program).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 17.10.2018 10:55

Akce dokumentů