E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníERC Starting a Synergy granty 2019 – předběžné informace o nadcházejících výzvách

Evropská výzkumná rada – European Research Council – ERC zveřejnila předběžné informace o nadcházejících výzvách k předkládání návrhů projektů. Závazné informace mají být vyhlášeny v polovině září 2018.

 • Uzávěrka pro ERC Starting Grants bude pravděpodobně 17. 10. 2018.
  Granty pro vědce 2-7 let po PhD kteří si budují svůj nezávislý výzkumný tým nebo program.
 • Uzávěrka pro ERC Synergy Grants bude pravděpodobně 8. 11. 2018.
  Granty na multidisciplinární projekty 2-4 vědců (a jejich výzkumných týmů) slibující dosažení průlomových objevů, které by nebyly možné, pokud by zapojení vědci pracovali samostatně.

Pokud plánujete podání projektového návrhu do některé z výše uvedených výzev, kontaktujte prosím co nejdříve Oddělení projektového řízení (na ludmila.souckova@natur.cuni.cz a tomas.palaty@natur.cuni.cz).

Kontaktujte nás prosím, i pokud plánujete nebo zvažujete podání žádosti o jakýkoli ERC grant a to i v delším časovém horizontu (například za 1-2 roky), abyste mohli plně využít podporu, která se žadatelům o ERC granty nabízí.

Kontaktní osoby pro ERC na Přírodovědecké fakultě: 
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně ERC grantů, neváhejte se na nás obrátit.

ERC podporuje výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research). Podporováni jsou individuální řešitele (Principal Investigators) a jejich výzkumné týmy. Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jež není pouhým pokračováním jejich dřívějších úspěchů, s myšlenkou, která může výrazně ovlivnit daný obor, posunout jeho hranice či otevřít nové výzkumné perspektivy. Projekty nejsou nijak tematicky omezeny.

ERC uděluje následující typy grantů:

 • ERC Starting Grants 
  Granty pro vědce 2-7 let po PhD, kteří si budují svůj nezávislý výzkumný tým nebo program.
  Úspěšnost ERC Starting Grants 2018: 12,7%.
 • ERC Consolidator Grants 
  Granty pro vědce 7-12 let po PhD, kteří zpravidla již mají zárodek vlastního výzkumného týmu nebo výzkumného programu, ale stále jej potřebují rozšířit a konsolidovat.
  Úspěšnost ERC Consolidator Grants 2017: 13,0%.
 • ERC Advanced Grants 
  Granty pro mezinárodně etablované vědce, kteří v posledních deseti letech významně ovlivnili svůj obor.
  Úspěšnost ERC Advanced Grants 2017: 12,4%.
 • ERC Synergy Grants 
  Granty pro multidisciplinární projekty 2-4 vědců (a jejich výzkumných týmů). Synergie mezi zapojenými vědci a jejich obory musí umožňovat dosažení průlomových objevů, které by nebyly možné, pokud by zapojení vědci pracovali samostatně. Každý z těchto Principal Investigators musí svým profilem odpovídat konkurenceschopnému žadateli o ERC StartingConsolidator, nebo Advanced grant v závislosti na fázi své kariéry.
  Úspěšnost v předposlední výzvě ERC Synergy Grants, která proběhla v roce 2013, byla 3,0% (výzva ERC Synergy Grants 2018 ještě není vyhodnocena, vzhledem k finanční alokaci a počtu podaných žádostí by úspěšnost mohla být cca 8%.)
 • ERC Proof of Concept Grants 2018 
  Žádosti mohou podávat pouze pro úspěšní řešitelé ERC grantů. Cílem je přiblížit konkrétní výsledek získaný v rámci řešení ERC grantu praktickému uplatnění na trhu.
  Úspěšnost Proof of Concept 2018, first round: 43,9%.

Další informace:

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 6. 8. 2018.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Pondělí 06.08.2018 11:35

Akce dokumentů